Blog

Aydoğan Web Ajansı

E-Ticaret Sitesi Oluştururken Yapılan Hatalar

E-Ticaret mağazalarınız, işletmenizi çevrimiçi olarak temsil eden sanal showroomlardır. Ürün ve hizmetlerinizi müşterilerinize mümkün olan en prezentabl şekilde sattığınız yerdir. Doğru öğelerle tasarlamanız ve süslemeniz gerekir. Bu nedenle, ‘olay’ kelimesinin tanımını ve altında yatan anlamlarını gözden geçirin. Bu size daha iyi bir anlayış verecektir. Tanım olarak, birbirine bağlı bir olaylar zinciri anlamına gelir. Sırasıyla iyi organize edilmiş bir yaklaşım ve site oluşturulmasına yardımcı olacaktır. Bu nedenle, ihtiyacınız olan her şeyi göz önünde bulundurarak bir web sitesi oluşturun.

E-Ticaret Sitesi Oluştururken Yapılan Hatalar

E-ticaret platformunuzu baştan sona yok edebilecek, onarılamaz hatalardan kaçının.

Birçok web sitesi sahibinin büyük heyecanları nedeniyle görmezden geldiği en büyük kaçınılmaz hatalardan bazılarını listeledik. Web sitenizi oluştururken bu hataları göz ardı edebiliyorsanız... Tebrikler! Olağanüstü profesyonel görünümlü bir e-ticaret sitesi kurabildiniz.

1-) Markanızı Asla Abartmayın

Markanızı asla gereğinden fazla düşünmeyin. Yine de, çevrimiçi işinizin ana odak noktası markanızdır, ancak iyi orantılı bir his ve etki gerektirir. Markanızı, her şeyi ona bağlayan bir beyin fırtınası olarak düşünün. Yumuşak bir ses, yumuşak ayaklar ve ılıman bir tavırla bir marka kişiliği yaratın. Markanız, bilişim teknolojileri ve iş beklentileriniz için her şeyi kapsayan yönleri oluşturmanıza yardımcı olduğu için aşırıya kaçmış gibi hissettirmemelidir.

2-) Anlamsız Web Sitesi İçeriği

Yüksek kaliteli görsellerle güzel görünümlü bir web sitesine sahip olmak iyi hissettiriyor, ancak konuştuğu kelimeleri görmezden gelemezsiniz. Ayrıca web sitenize net bir slogan eklemeniz gerekir. Gelişen bir işletmeyi yürütmek için çok doğru bir şekilde yapılmış hisseden, ancak sağır ve dilsiz bir web sitesine sahip olduğunuzu hayal edin. Bunu hayal edebiliyor musunuz? Anlamsız web sitesi içeriği, organik trafik, satış ve işletme güvenilirliği kaybına neden olabilecek en büyük dönüşlerden biridir.

Bu nedenle, her zaman bu sessiz sağır edici durumun üstesinden gelmek için doğru ipuçlarını ve püf noktalarını bilen profesyonelleri arayın. Çevrimiçi olarak satın alabileceğiniz birkaç E-Ticaret web tasarım hizmeti vardır. Bunlardan biri, web sayfanızda doğal bir ton oluşturmanıza ve geliştirmenize yardımcı olan web metin yazarlığıdır. Kullanıcıları web sitenizde meşgul eder. Böylece, artan dönüşüm puanlarıyla marka bilinirliğini artırır. Potansiyel müşterileri çeken dikkat çekici içerik oluşturmak için yaratıcı yazarlar da kiralayabilirsiniz.

3-) Müşteriler İçin Mobil Erişilebilirlik Eksikliği

Modern zamanlar, modern çözümler gerektirir. Müşterilerine mobil tabanlı hizmetler sunmazsa, dünyadaki hiçbir çevrimiçi işletme gelişemez. Aynı şekilde, bir E-ticaret web sitesi, işletmeye özel bir akıllı telefon uygulamasına entegre edilmemişse işe yaramaz. Akıllı telefon uygulamaları; "404" hataları, site çökmeleri, site bakımı ve sunucular kapalıyken korkunç durumlarda yardımcı olabilir. Bu nedenle web sitesi sahipleri, işletmeleri için üst düzey bir mobil uygulama oluşturmalarına yardımcı olabilecek profesyonel programcıları işe almalıdır.

Ayrıca, uygulama içi erişilebilirlik, müşterilerin ekranlara tek bir dokunuşla ürün ve hizmet satın almasına yardımcı olur. Her şey kullanışlı dahili özelliklerle birlikte gelen bir uygulama aracılığıyla parmaklarınızın ucunda mevcuttur. Ayrıca, web sitenizin SEO'sunu kesin anahtar kelime tabanlı içerikle geliştirmeye yardımcı olur. Ayrıca, yüksek kaliteli kodlama ekleyebilir, yatırım getirisini artırabilir ve satışları artırabilirsiniz.

4-) Devlerle Rekabet Etmek ve Güçsüzleri Görmezden Gelmek

Bu, web sitesi sahibinin bakış açısından biraz kibirli gelebilir. Sadece iyi görünümlü bir web sitesi veya benzersiz bir iş fikri ile dünyanın tepesinde hissettirebilir. En iyi kazanma stratejilerine sahip gelecek tehlikelere dikkat etmek yerine, sektör devleriyle rekabet etmeye başlarlar. Ünlü takımların tüm turnuvayı kazanmanın bir parça kek olduğunu varsaydığı bir spor etkinliğiyle karşılaştırılabilir. Ancak, oyunda yarışan tüm takımların titiz uygulama oturumlarından geçtiğini fark edemezler. Sonuçta, bu tür işletme sahipleri en korkutucu ve garip şekilde kaybederler; bebek adımlarıyla yürümek başlangıç için sağlam temeller atmanızı sağlar ve bir kurban yerine kazanan olmanızda önemli rol oynar.

5-) Bugünü Planlamak, Beklentileri Göz Ardı Etmek

Web siteniz ön tarafta görünür olduğundan, çoğu E-Ticaret işletme sahibi geleceği unutur. Bazı ciddi sonuçlara yol açabilecek baş gösteren durumları göz ardı eder. Bu nedenle, bir web sitesi yaklaşan kırılgan koşullara karşı kendini savunabilecek özellikler içermelidir.

Ayrıca, gelecek için planlama, uzun süredir devam eden başarı vaat eden güvenli bir internet sitesi oluşturmanıza yardımcı olur. Web siteniz, eklediğiniz tüm güncel yönleriyle daha fütüristik hissettirir. Önceden pazarlama araştırması yapan web sitesi sahipleri, koruma ve kar vaat eden web siteleri oluşturabilirler. Bu nedenle, mevcut projeleriniz üzerinde çalışırken geleceği daima aklınızda tutmalısınız.

6-) Belirsiz İş Hedefleri

Ömür boyu sürecek bir planınız yoksa çevrimiçi bir işletmeye başlayamazsınız. Yenilikçi bir fikir ya da çığır açan bir konsept, hayatınız boyunca ücretsiz ekmek ve tereyağı tedarik edecek bir şey değildir. Bu nedenle, kar sağlayan hedefler ve ardından sonsuz fırsatlar yaratmanız gerekir. Zaman içinde kar elde eden ve iş güvenilirliğini artıran başarılı bir iş stratejisi oluşturmak için düşüncelerinizi temizlemenize yardımcı olur.

İş hedeflerinizi oluşturduktan sonra, devam eden projelerinize keskin bir odaklanma ile odaklanabilirsiniz. Mevcut kaynaklarınızı geliştirmenize, doğaçlama yapmanıza ve bunları avantajınıza en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olur. Bu nedenle, her zaman yerinde bir amacı olan bir web sitesi oluşturun. Bu sayede işletmenizin uzun vadede gelişmesine yardımcı olabilecek, gelecek vaat eden fırsatları kaçırmazsınız.

7-) Düzensiz Kargo ve İade Politikası

Bu strateji çoğunlukla kullanıcıların ceplerinden ve banka hesaplarından para koparmak isteyen dolandırıcılar tarafından kullanılır. İşlerinin nasıl yürüdüğüne dair belirsiz yönergeler yayınlarlar. Açıklanamayan bir kargo ve iade politikası, diğer sahte planlar da dahil olmak üzere belirsiz ürün görüntüleri bazı örnekleridir. Bu nedenle; açık, anlaşılması kolay ve hatalı satın alma koşulları için gerçekçi çözümler içeren bir işletme politikası oluşturun.

Başlamaya hazırsanız, işletmenize profesyonel bir web sitesi oluşturmak için, Aydoğan Ajans olarak yanınızdayız. Bizimle irtibata geçerek ilk adımı atabilirsiniz. çeviri

"Sonuç:
Çevrimiçi işletmenizi, geri dönüşü olmayan bir hatalar zincirine kurban etmek istemezsiniz. Bu nedenle, çoğu E-Ticaret web sitesi sahibinin göz ardı ettiği yukarıda belirtilen hatalardan kaçının. Yukarıda belirtilenler, bir zamanlar yapılan en yaygın hatalardır."

Volkan Aydoğan
     
Aydoğan Ajans Instagram
     
Aydoğan Ajans Linkedin

Aydoğan Ajans
Aydoğan Ajans Whatsapp