Blog

Aydoğan Web Ajansı

Mobil Uyumlu Sitenin Önemi

Bir işletme için mobil uyumlu bir web sitesinin önemi nedir?

İşinin gelişmesini mi istiyorsun? Çevrimiçi bir varlığınız olmalı. Özellikle insanların evlerinden çıkıp alışveriş yapmasının zor olduğu salgın döneminden sonra, halkın internet üzerinden uğraşmayı tercih ettiği dijital bir çağ yaşamaktayız. İşletmenizi çevrimiçi pazarlamanın birçok yolu olsa da, en güvenilir yol web sitesi üzerinden satış yapmaktır.

Günümüzde çoğu insanın yanında kullanışlı bir cep telefonu var. Cep telefonlarının küçük ekranlarında sorunsuz çalışan web sitelerini tercih ediyorlar.

Mobil Uyumlu Sitenin Önemi

Yüklenmesi 10 saniyeden fazla sürerse, büyük olasılıkla web sitesini terk ederler ve bir müşteriyi kaybedebilirsiniz. Web sitenizi ilgi çekici ve %0 rahatsız edici tutmak için mobil uyumlu bir web sitesine ihtiyacınız var.

Web siteleri genellikle masaüstü ekranlarında görüntülenecek şekilde tasarlanmıştır. Masaüstünde mükemmel çalışsalar da, aynı web siteleri çöküyor veya cep telefonlarında açıldığında çok düzensiz kullanılıyor. İnsanların güvenli, sorunsuz çalışan mobil web sitelerine ihtiyaç duymasının nedeni budur. Aydoğan Ajans, aradığınız web sitesini size temin eden ve mobil uyumlu profesyonel bir web sitesi geliştirme ajansıdır.

Mobil Uyumlu Bir Web Sitesi Nedir?

Mobil uyumlu web siteleri temel olarak cep telefonlarının, akıllı telefonların, tabletlerin, iphoneların ve ipadlerin ekranlarına mükemmel şekilde uyacak şekilde tasarlanmıştır. Yazı tipi boyutları, resimleri, arama motorları ve tüm detayları cep telefonu kullanıcılarının rahatlığı için düzenlenmiştir. Mobil web siteleri, daha küçük dosya boyutu nedeniyle nispeten daha hızlı çalışır. Ziyaretçiler, siteyi ziyaret etmek için kullanılan kendi cihazlarına göre otomatik olarak web sitesi türüne yönlendirilir.

Mobil Web Siteleri, İşletmeler İçin Neden Önemlidir?

Birkaç nedeni vardır, bazıları aşağıdaki gibidir:

Sorunsuz Tarama, Müşteri Memnuniyetini Artırır

Çoğu insan internette gezinmek için cep telefonu kullanır. Bu nedenle web sitenizin ziyaretçilerininin çoğu da cep telefonu kullanıyor. Müşteri güvenini kazanmak için web sitenizi yoğun bir şekilde mobil uyumlu tutmalısınız. Sorunsuz ve kesintisiz bir tarama deneyimi, siz ve müşteriniz arasında bir tür kesinlik oluşturur. Bilinçsizce müşteriyi markanızın iyi bir üne sahip olduğuna inandırır ve büyük olasılıkla dolandırılmaktan korkmazlar. Sağlam bir mobil web sitesi, marka itibarınızı güçlendirir, müşterilerinize ve ziyaretçilerinize bir güvence hareketi sunar.

Daha Hızlı Yükleme

Bir mobil web sitesinin yüklenmesi, mobil uyumlu olmayan bir web sitesinden daha kısa zaman alır. Bunun nedeni, bir mobil web sitesinin kodlamasının mobil programlara göre yapılmasıdır. Bir web sitesinin yüklenmesi birkaç saniyeden fazla sürerse, ziyaretçiler genellikle web sitesini terk eder.

Geniş Kitlelerin Katılımı

Mobil uyumlu bir web sitesi hemen geniş bir kitleye hitap eder. Örneğin; aramak için dokunun, konumu sabitleyin ve daha fazlası gibi özellikler. Ayrıca, işletmenizin bulunduğu yere yakın kişilerin konum bilgisi, teknolojisi aracılığıyla siteniz hakkında bilgi sahibi olma olasılıklarını da barındırır. Zamandan tasarruf ederek müşterilere fayda sağlar ve memnuniyetlerini arttırır. Sağlam, mobil uyumlu bir web sitesi tasarlıyorsanız, itibarınızı artıracak, işletmenizin güvenilir ve tatmin edici görünmesini sağlayacaktır.

Rakip Firma Etkisi

Web sitenizi rakibinizden daha iyi hale getirme ihtiyacı sabittir. Web sitenizi güncel ve mobil uyumlu tutmalısınız. Tutmazsanız, müşterilerinizi rakibinize kaybedebilir ve işinizin büyümesini azaltabilirsiniz.

Mobil Web Sitenizi Duyarlı Tutarak, Maliyet Etkinliği Sağlayabilirsiniz

Sağlam bir mobil web sitesi tasarlamanın tek başına cevap olmadığını unutmayın; işinizi geliştirmek için web sitenizi duyarlı ve güncel tutmalısınız. Çevrimiçi paylaşım, erişilebilir ve duyarlı web siteleriyle daha rahat hale gelir. Duyarlı bir web sitesi, arama motorlarında ve sosyal medya platformlarında üst sıralarda yer almak için ücretsiz bir yolculuktur.

Müşterilerin veya web sitesi ziyaretçilerinin rahatlığının yanı sıra, işletmeniz için bir mobil web sitesi kullanmanızın temel nedenlerinden biri, uygulama geliştirmeye kıyasla uygun maliyetli olmasıdır.

Küçük bir işletme kurduysanız ve bir uygulama oluşturma ihtiyacı hissetmiyorsanız, sağlam bir mobil web sitesi bunu sizin için yapacaktır. Esnek ve geniş olacağından, tüm segmentlerinizi ve sunduğunuz her şeyi kapsayacaktır. Ayrıca, uygulamalar kullanıcıların önce bunları indirmesini gerektirirken, bir mobil web sitesine her zaman ulaşılabilir.

"Aydoğan Ajans olarak; işletmenize özel olarak tasarlanan, iş potansiyelinizi ve itibarınızı artıracak web tasarım hizmetleri sunmaktayız."

Volkan Aydoğan
     
Aydoğan Ajans Instagram
     
Aydoğan Ajans Linkedin

Aydoğan Ajans
Aydoğan Ajans Whatsapp