Blog

Aydoğan Web Ajansı

Ziyaretçilerin Web Sitenizde Görmek İstedikleri

Web sitesi sahipleri, Web Tasarımı ve SEO'yu öğrenmek için çok zaman ve enerji harcarlar. Ziyaretçilerin bakış açısını, yani belirli bir web sitesine baktıklarında ne görmeyi planladıklarını göz ardı etmektedirler.

Ziyaretçilerin özlemini göz ardı etmenin bazı durumlarda web siteleri için riskli ve tehlikeli olduğu kanıtlanabilir. Ziyaretçinin ruhundaki ustalık sanatını öğrenmek için, ziyaretçilerin bir web sitesinden beklentileri hakkında açık bir bilgi dikkate alınmalıdır.

Ziyaretçilerin Web Sitenizde Görmek İstedikleri

Ziyaretçilerin istek ve ihtiyaçlarını karşılamak için dikkat edilmesi gereken önemli hususlara göz atalım.

Web Sitesi Hızı

Gönüllü veya istemsiz ziyaretçiler, sörf yaptıkları web sitesinin hızını kontrol ederler. Bir sayfa 8 saniyeden daha kısa sürede yüklenmiyorsa, kitlenin web sitenizi rahatsız edici bulup, terk etme ihtimali yüksektir. Daha iyi bir ürün sunmak iştir, ancak hızlı teslimat çok önemlidir. Bir web sitesi havuzu var ve bu kadar doygun bir ortamda öne çıkmak çok önemlidir. Aydoğan Ajans, sorunsuz bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olabilecek tamamen profesyonel bir web sitesi geliştirme şirketidir.

Web Sitesi Ne Hakkında?

Sattığınız ürün veya web sayfasının sağladığı hizmetler hakkındaki önemli bilgiler, genişletilmiş tarama yükü olmadan açık ve kolayca erişilebilir olmalıdır. Ziyaretçi gereksiz bir açıklamadan ziyade açık bir cevabı tercih eder. Web sitenizi ziyaretçinin ilgisini çekmeyecek, çok fazla bilgi ile donatmanız sadece ziyaretçinin ilgisini azaltmakla kalmayacak, sitenizden sıkılıp çıkmasına sebep olacaktır.

Web sitenizdeki içeriğin yorucu ve zorlayıcı olmadığı, kısa ve net bilgiler sağladığı, ancak yaratıcı olduğundan emin olmalısınız. Web siteniz bir ziyaretçinin dikkatini çektiğinde, gerisi kolaydır. Bir kişi işletmeniz hakkında ne kadar fazla bilgi edinirse, sizden hizmet alma olasılığı o kadar yüksek olur.

Resim, Video ve İlgili Nesneler

Grafikler ziyaretçileri memnun ederler. Web sitenize resim veya video eklemek, içerikle birlikte yüklemek veya bunun için ayrı bir galeri oluşturmak çok önemlidir. Web sitenizin genel görünümünü geliştiren ve kitlenizin zaman harcamasını sağlayacak bu tarz yayınlar her zaman avantajdır.

İlgili ürünleri önermek, daha fazla ürün satmanın anahtarıdır. Örneğin, bir ziyaretçi ayakkabı arıyorsa, web siteniz ona çorap önerebilir. Bu, müşterinizin mağazanızdan bir değil iki veya belki daha fazla ürün satın alma şansını artıracaktır.

Web Site Gezilebilirliği

Daha iyi navigasyon sistemli web siteleri yüksek trafik alır. Buradaki şu soru ortaya çıkıyor "Ziyaretçileri Mükemmel Bir Web Site ile Nasıl Meşgul Edebilirim?". Web sitesi sahipleri, nesnelerdeki düzenliliği koruyarak, kategorileri ve alt kategorileri tanımlayarak ve ziyaretçileri yönlendirmek için ilgili harekete geçirici mesajı belirleyerek web sitelerini kolayca gezilebilir hale getirebilirler.

Web siteniz, sunulan ürünler hakkında çok alakalı olmalıdır. Siteniz verdiğiniz hizmeti net olarak sunmalı, karmaşık bilgilerler dolu olmamalıdır. Zaten iyi ziyaretçi trafiğinin temel anahtarıda budur. Ayrıca web sitenizi arama motorlarında daha üst sıralara taşır.

Organize Düzen ve Etkileşim

İyi bir Web sitesi geliştirmeye yatırım yapmaya çalışın. İnsanlar başkalarını görünüşlerine, özelliklede düzgünlüğüne ve temizliğine göre yargılama eğilimindedir. Aynı şey bir web sitesi için de geçerlidir. Hiçbir ziyaretçi bir web sitesindeki dağınıklığa tanık olmak istemez, bunun yerine sadelik ve temizlik tercih edilir. Web sitenizde beyaz alan kullanımını teşvik etmek, ona ilgili ve çekici bir görünüm sağlayabilir. Web sitenizin düzeni hoş ve %100 anlaşılabilir olmalıdır.

Ziyaretçilerle etkileşim, ziyaretçileriniz için samimi ve güvenilir bir ortam oluşturacaktır. Ziyaretçilerinizin bir konuda yardıma ihtiyacı olması durumunda web sitenizin ana sayfasına bir sohbet kutusu ekleyin. Web sitenizin basit ve göz atması kolay olduğundan emin olmanız gerekse de, bir ziyaretçinin hala yardıma ihtiyacı varsa, onlar için orada olmanız ve sohbet kutusu özelliği aracılığıyla onlara yardım etmeniz gerekebilir.

Mobil Uyumlu Web Sitesi

Bugün neredeyse herkes cep telefonları, özellikle de akıllı telefonlar aracılığıyla internette geziniyor. Bu nedenle de akıllı olan her şeye ihtiyaçları var. Bir masaüstü web sitesi, bir mobil veya tablet ekranında açıldığında aynı şekilde çalışmaz, tüm düzen bozulur ve her şey yavaşlar. Ziyaretçilerinizin gerçekten meşgul olmasını istiyorsanız, rahatlıkları için mobil uyumlu bir web sitesi geliştirin.

Müşteri Yorumları

Hiçbir şey bir web sitesiyle ilgili ziyaretçiyi, müşteri yorumlarından daha fazla tatmin edemez. Organize bir web sitesi geliştirin ve ona bir müşteri yorumu detayı ekleyin. Müşterilerinizden web sitenizi derecelendirmelerini veya bir inceleme yapmalarını isteyin. Bu sadece web sitenizi daha özgün ve güvenilir hale getirmekle kalmayacak, aynı zamanda aldığınız yorumşara bağlı olarak daha fazla kişi ürünlerinizi deneyeceğinden PR'ınızı da artıracaktır.

"Aydoğan Ajans olarak, tüm elemenları ile tamamen müşterilerinizi etkileyecek ve web sitenizde zaman geçirmelerini sağlayacak özgün tasarım çözümleri sunuyoruz."

Volkan Aydoğan
     
Aydoğan Ajans Instagram
     
Aydoğan Ajans Linkedin

Aydoğan Ajans
Aydoğan Ajans Whatsapp